18 MARCA 2018 - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

 

1.W przyszłą niedzielę przypada NIEDZIELA PALMOWA-obchodzimy pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania Swego Paschalnego Misterium.Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej.

 

2.Jutro,19.03 obchodzimy Uroczystość Św.Józefa Oblubieńca NMP.

 

3.We środę 21.03 rozpoczynamy rekolekcje parafialne dla dzieci ze szkół podstawowych oraz dla gimnazjalistów.Dzieci ze szkoły podstawowej w Chynowie wraz z gimnazjalistami mają swoje spotkania rekolekcyjne w kościele od środy do piątku o godz.9.00;natomiast dzieci ze szkoły podstawowej w Sułkowicach i Zalesiu mają swoje spotkania rekolekcyjne o godz.12.00.Dzień spowiedzi dla dzieci i gimnazjalistów będzie w piątek 23.03.

Dorośli i młodzież rozpoczynają rekolekcje w czwartek i trwają one do soboty.Dzień spowiedzi będzie w sobotę.Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych będą odprawiane o godz.10.30,18.00 i 20.00.

 

4.W piątek po Mszy Świętej o godz.18.00 będzie Droga Krzyżowa po ulicach Chynowa.Krzyż będą nieśli:Caritas,ministranci i bielanki,Koło Żywego Różańca Sułkowice,Wola Chynowska,Krężel,Węszelówka,Duża Dąbrowa,Jakubowizna,Gaj Żelechowski,Widok,Piekut,Wygodne,

młodzież gimnazjalna,Straż.Trasa Drogi Krzyżowej będzie taka sama,jak w roku ubiegłym.Po Drodze Krzyżowej będzie Msza Święta o godz.20.00.Prosimy OSP w Chynowie o bezpieczne pokierowanie ruchem w czasie Drogi Krzyżowej.

 

5.W sobotę 24.03 o godz.19.00 odbędzie się w salce na plebanii zebranie ministrantów i bielanek oraz ich rodziców w sprawie wakacyjnego wyjazdu na rekolekcje oazowe.

 

6.Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa Parafianom z Żelaznej,Chynowa-od lecznicy do kościoła,Sułkowic-ulice:Jagodowa,Kosodrzewiny,Podleśna,

Różana;Jakubowizny-od stacji do kapliczki,Widoku i Kolonii Widok,Piekuta,Chynowa-ulice:Szkolna,Złota,Sportowa,Barcic Rososkich,Chynowa-ul.Warecka-dawna Parcela,Jakubowizny-za lasem,Sułkowic-ul.Dworcowa,Sułkowic-działki,ul.Wiśnowa,Słoneczna,Leśna,

Lipowa,Kwiatowa,Kolejowa,Spacerowa.

Dziękujemy osobom,które tę zbiórkę przeprowadziły.Jednocześnie prosimy o przeprowadzenie zbiórek z pozostałych wiosek.Prosimy również o podanie miejsc,w których będzie święcenie pokarmów.

 

7.Dziękujemy za posprzątanie w tym tygodniu naszego kościoła Parafianom z Krężela-Wieś.Za tydzień do sprzątania kościoła zapraszamy Parafian z Widoku i Kolonii Widok.

 

8.Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego.

 

9.Intencje mszalne w tym tygodniu.

 

10.W minionym tygodniu odbył się pogrzeb zmarłego śp. Zdzisława Kołdra z Chynowa.Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święta

Czwartek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni