Ś. + P. KS.PROBOSZCZ JACEK ZALEWSKI

(2 IX 1963 - 19 VIII 2018)

Urodził się 2 IX 1963 r. w Nowym Dworze Mazowieckim jako syn Mariana i Zofii z d.Dołubizno.

Wyświęcony na kapłana dnia 20 V 1989 r. w Archikatedrze Św.Jana Chrzciciela w Warszawie przez ś.p. Ks.Prymasa Józefa Kard. Glempa.Jako wikariusz pracował w parafiach: Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie,Bogurodzicy Maryi w Warszawie na Jelonkach,Narodzenia Pańskiego w Błoniu,Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie i Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie na Ursynowie.W latach: 2008 - 2012 proboszcz parafii Św.Izydora Oracza w Nowej Wsi k.Warki.Od lipca 2012 r. Ks.Jacek Zalewski był proboszczem naszej parafii - Św.Trójcy w Chynowie.

Zmarł na niewydolność serca w niedzielę - 19 sierpnia 2018 o godz.14.15 w szpitalu w Grójcu,w 55 roku życia,po 29 latach Chrystusowego Kapłaństwa.

==================================================================================================

Uroczystości pogrzebowe trwały dwa dni:

środa - 22 VIII 2018 CHYNÓW

godz.17.30 - przywiezienie Ciała ś.p. Ks.Proboszcza do kościoła Św.Trójcy w Chynowie i czuwanie modlitewne

godz.19.00 - Msza Święta żałobna pod przewodnictwem J.Em. Ks.Kardynała Kazimierza Nycza - Metropolity Warszawskiego,z homilią Ks.Macieja Smolińskiego

czwartek - 23 VIII 2018 NOWY DWÓR MAZOWIECKI

godz.12.00 - Msza Święta pogrzebowa w kościele Św.Michała Archanioła pod przewodnictwem J.E. Ks.Biskupa Piotra Jareckiego,z homilią Ks.Prałata Stefana Kazulaka.

Po Mszy Świętej złożenie Ciała ś.p. Ks.Jacka w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Nowym Dworze Mazowieckim

Niech Miłosierny Bóg przyjmie naszego Ks.Proboszcza Jacka do Swojego Domu...

Niedziela, II Tydzień Adwentu
Rok C, I