matka_wmBędziecie istotnie wiele cierpieć, ale łaska Boża będzie waszą mocą.Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyjednać pokój dla świata i koniec wojny.

z objawień Matki Bożej w Fatimie z roku 1917

Koła Żywego Różańca to wspólnota modlitewna, którą w naszej parafii stanowi obecnie 7 kół różańcowych. Niektóre z nich istnieją już od ponad 100 lat, przechodząc z pokolenia na pokolenie. W skład jednego koła powinno wchodzić 20 członkiń.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca spotykamy się w swoich miejscowościach na modlitwie różańcowej. W pierwszą sobotę miesiąca uczestniczymy we Mszy Świętej o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, odprawianej w intencji Kół Żywego Różańca. Po tej Mszy odmawiamy cząstkę różańca świętego i na kolejny miesiąc podejmujemy intencję modlitwy podaną przez księdza Proboszcza. Bierzemy także udział w procesjach eucharystycznych niosąc feretrony i świece.

Główną Zelatorką i prowadzącą Kronikę Żywego Różańca, od 2012 r. jest Maria Pacholska z Jakubowizny

Poniżej wszystkie koła różańcowe z naszej parafii:

• Wezwanie: „Chrztu Pańskiego” - we wsi Wola ChynowskaŚwięto patronalne: trzecia niedziela po świętach Bożego NarodzeniaZelatorka: Władysława Lachowicz Koło istnieje od ponad 100 lat.
  • Wezwanie: „Św. Józefa” - we wsi PiekutŚwięto patronalne: 19 marcaZelatorka: Jadwiga NowakKoło powstało w 1910 roku
  • Wezwanie: „Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski” - we wsi JakubowiznaŚwięto patronalne: 3 majaZelatorka: Maria Pacholska Koło powstało w 1988 r.
  • Wezwanie: „Świętej Rodziny” - we wsi SułkowiceŚwięto patronalne: pierwsza niedziela po świętach Bożego NarodzeniaZelatorka: Sabina GóreckaKoło istnieje od maja 1994 r.
  • Wezwanie: „Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny” - we wsi WygodneŚwięto patronalne: 15 sierpniaZelatorka: Barbara TokarskaKoło istnieje od sierpnia 1994 r.
  • Wezwanie: „Miłosierdzia Bożego” - we wsi ChynówŚwięto patronalne: pierwsza niedziela po świętach WielkiejnocyZelatorka: Anna Motyl Koło powstało w czerwcu 1998 r.
  • Wezwanie: „Matki Boskiej Szkaplerznej” - we wsi Dąbrowa DużaŚwięto patronalne: 16 lipcaZelatorka: Ewa Strzeżek Koło istnieje od października 2000 r.